Nápověda

Nejprve je potřeba nechat si vygenerovat Fio API klíč (token) a nastavit jej v sekci Nastavení. Jak získat Fio API klíč se můžete podívat ve videu. Jakmile Fio API klíč nastavíte ve Fakturas, na seznamu vystavených faktur se vám zobrazí tlačítko "Označit uhrazené". Po kliknutí na tlačítko dojde k pokusu o označení uhrazených faktur. Označení probíhá na základě čísla faktury, které se musí přesně shodovat s variabilním symbolem platby a zároveň musí přesně souhlasit přijatá částka v CZK. Pokud vystavíte 2 faktury se stejným číslem a stejnou částkou k úhradě, pak se označí jen 1 faktura jako uhrazená. Fakturas bude využívat Fio API výhradně jen pro spárování příchozích plateb, kdy provede okamžitou akci - seznam plateb nebude nikde ukládat a ani nebude dále nijak zpracováván. Nicméně přes Fio API bude mít Fakturas přístup i k odchozím platbám - je fér na toto poukázat, nicméně tyto informace nebudou nijak zpracovávány.

Registrování uživatelé si mohou své fakturační (dodavatelské) údaje nastavit v administraci a pak jsou automaticky vyplněné u nově vytvářených faktur. Dohledání informací z ARES funguje na základě napsání IČO při vytváření faktury. Po vyplnění IČO stačí kliknout na "Dohledat ostatní údaje v ARES" a pokud je zadané validní IČO, budou údaje o dodavateli nebo zákazníkovi dohledány a vyplněny. Pokud je subjekt vedený jako neaktivní, údaje se také doplní, ale bude navíc zobrazeno upozornění.

Buď si fakturu stáhnete do zařízení a následně připojíte jako přílohu třeba emailem nebo si necháte zobrazit odkaz pro sdílení faktury - na přehledu vytvořených faktur a ten pošlete. Odkaz má neomezenou platnost, faktura bude pod odkazem k dispozici, dokud ji neodstraníte.

Pokud jste nastavili splatnost faktury např. na 7 dní, ale systém jej vypočetl až za 9, tak to znamená, že datum splatnosti vycházelo na sobotu. V takovém případě jej Fakturas automaticky posunul až na pondělí.

QR kód není potřeba nikde aktivovat, je generovaný automaticky a to na každé faktuře. Umístění QR kódu je pevné a nelze jej změnit. Na faktuře se zobrazuje jako QR platba.

Pokud fakturujete pravidelně stejnému zákazníkovi, můžete využít funkce pro duplikování již vystavené faktury. Na přehledu vystavených faktur kliknete na ikonku "Vystavit podobnou fakturu" - tím se připraví formulář se stejnými údaji. Vy následně změníte třeba jen její číslo a datum vystavení, před kliknutím na tlačítko pro vytvoření PDF.

Datum vystavení lze určit pouze při vytváření nové faktury, později změnit nelze. Při vytváření faktury stačí kliknout do pole "Datum vystavení" a z otevřeného kalendáře vybrat požadované datum. Nebo vyberte jakékoliv datum a následně jej upravte pomocí klávesnice. Pokud datum vystavení nevyberte, tak se použije aktuální den.