Novinky

Nově QR kód pro QR platbu!

16. května 2020

Další horkou novinkou je přidání QR kódu na každou fakturu, ať je její proplacení ještě jednoušší a bez rizika možné chyby při opisování platebních údajů do internetového bankovnictví. Nicméně určitě klientům doporučte předvyplněný příkaz ještě raději zkontrolovat. Jde o vaše peníze, tak ať nedorazí někomu jinému!

Možnost vložení loga na fakturu!

3. května 2020

Nyní mohou všichni registrovaní uživatelé nastavit logo, které se bude zobrazovat na každé nově vygenerované faktuře v levém horním rohu. Jedná se o žádanou funkci, která je nyní konečně součástí bezplatného pomocníka Fakturas.cz, tak ať se líbí!

Fakturas nově i pro plátce DPH!

1. února 2020

A konečně je to tu! Dlouho žádaná funkcionalita - možnost fakturování i pro plátce DPH. Pokud narazíte na jakýkoliv problém, dejte mi prosím vědět, protože jen díky vám se může Fakturas dále zdokonalovat a posouvat dopředu. Fakturas se začíná měnit v seriózní nástroj pro vytváření faktur a jsem rád, že jej nyní mohou využívat všichni. Ano, jsem si vědom toho, že je třeba vyšší zodpovědnost, než když jsem jej využíval jen já sám, ale zároveň mi dává větší smysl jeho další zdokonalování a přidávání nových funkcí.

Dynamické skrývání položek a další optimalizace

28. prosince 2019

Dnešní aktualizace přinesla dynamické skrývání fakturovaných položek - po vyplnění názvu položky se zobrazí nový řádek pro možnost zadání další fakturované položky. Momentálně je limit na 5 položek, došlo tedy k navýšení z původních 3. Proběhlo i několik oprav textace/překlepů a optimalizace - např. na pozadí Fakturas bylo logováno několik chyb ohledně cookie, která souvisí se zabezpečením formulářů. Nicméně tyto chyby neměly žádný negativní efekt jak pro uživatele, tak ani na zabezpečení Fakturas. Pro registrované uživatele přibyla nyní i možnost na odstranění již vytvořené faktury. Ano, jedná se celkem o potřebnou funkcionalitu, ale vývoj byl zaměřen na důležitější oblast kódu.

Předvyplněné údaje o dodavateli

13. října 2019

Pokud přihlášený uživatel vyplní své fakturační (dodavatelské) údaje v nastavení, tak při vytváření nové faktury se automaticky předvyplní - minimalizuje se riziko překlepu a hlavně podstatně šetří čas. Při vytváření nové faktury pomocí funkce vytvoření podobné faktury, mají přednost dodavatelské údaje v původní faktuře!

Vygenerování nového hesla

28. dubna 2019

Nyní můžou být všichni registrovaní uživatelé klidnější. Pokud zapomenou své heslo, mohou si nechat zaslat emailem speciální odkaz, díky kterému si budou moct své heslo změnit. Pro zaslání takového odkazu je potřeba zadat své jméno/název firmy a email!

Možnost registrace

19. dubna 2019

Dnes byla zpřístupněna možnost registrace nového účtu! Hlavním přínosem registrace je vytváření podobných faktur, kdy se předvyplní veškeré údaje na základě již vytvořené faktury. Další příjemnou možností je stáhnout si jakoukoliv již vytvořenou fakturu znovu. V nejbližší době přidáme možnost na změnu/obnovení hesla a základní statistiky. Držte nám palce!

Automatické načítání dat z ARES

18. dubna 2019

Pokud zadáte pouze IČO dodavatele nebo zákazníka, tak pod kolonkou naleznete odkaz pro dohledání ostatních údajů z ARES. Tato malá vychytávka dokáže ušetřit spoustu času a máte jistotu, že jste neudělali chybu v přepisování jména nebo adresy. V případě neúspěšného pokusu o dohledání ostatních údajů, s největší pravděpodobností neexistující IČO, formulářové pole zčervená.

Veřejný provoz

13. dubna 2019

Dnes jsme zahájili veřejný provoz Fakturas.cz. Jsme si vědomi toho, že tu je ještě spousta práce, ale chtěli jsme vyhovět těm, kterým momentální funkčnost systému již dostačuje. Věříme, že současný stav pochopíte, vždyť se jedná o systém, který je zcela zdarma a bez jakýchkoliv analytických nástrojů třetích stran - Vaše soukromí je pro nás nejvyšší prioritou!

Zahájení provozu vývojové verze

15. října 2018

Dnes byl Fakturas.cz zprovozněn, avšak zůstává nadále pouze ve fázi vývoje - bez jakýchkoliv možností pro veřejnost.